Track All-Conference Athletes

 

 

Boys UEC All-Conference

 

Athlete
Year
Event
Performance
Place
Conference Location
Randy Gomez
2007
200M Dash
23.01
2nd
St Charles East 
Jamario Taylor
2007
High Jump
6-2
2nd
St Charles East
Houston Redman
2008
4x200M Relay
1:33.26
2nd
 St Charles North
Francisco Garcia
2008
4x200M Relay
1:33.26
2nd
St Charles North
Randy Gomez
2008
4x200M Relay
1:33.26
2nd
 St Charles North
Kendrick Cross
2008
4x200M Relay
1:33.26
2nd
 St Charles North
Jamario Taylor
2008
Long Jump
21-10
2nd
 St Charles North
Jamario Taylor
2009
High Jump
6-8
1st
Streamwood 
Kendrick Cross
2009
Long Jump
21-4.50
2nd
Streamwood
Sergio Vargas
2010
4x400M Relay
3:28.46
2nd
Streamwood
Dimirtri Bouchee
2010
4x400M Relay
3:28.46
2nd
Streamwood
Gerardo Paleo
2010
4x400M Relay
3:28.46
2nd
Streamwood
Humberto Ramirez
2010
4x400M Relay
3:28.46
2nd
Streamwood
Charles Pool
2010
Long Jump
21-10.25
2nd
Streamwood
Desmond Gant
2012
200M Dash
22.27
1st
Bartlett 
Jamaria Littleton
2014
4x200M Relay
1:31.08
2nd
Elgin
Desmond Gant
2014
4x200M Relay
1:31.08
2nd
Elgin
Arrion Mitchell
2014
4x200M Relay
1:31.08
2nd
Elgin
Laterell Lee
2014
4x200MRelay
1:31.08
2nd
Elgin
Desmond Gant
2014
200M Dash
21.98
2nd 
Elgin
David Galvan
2016
1600M Run
4:39.03
3rd
St Charles North 
Ricardo Del Toro
2016
3200M Run
10:04.20
1st
St Charles North 
Jonathan Juarez
2016
3200M Run
10:27.24
2nd
St Charles North
 Jose Alvarado
2016
4x800M Relay
8:40.68
1st
St Charles North
Eliut Gonzalez
2016
4x800M Relay
8:40.68
1st
St Charles North
Giovany Morales
2016
4x800M Relay
8:40.68
1st 
St Charles North
David Galvan
2016
4x800M Relay 
8:40.68
1st
St Charles North
Giovany Morales
2017
3200M Run
10:21.03
2nd
Streamwood
Edgar Perez
2017
800M Run
2:02.75
1st
Streamwood
Jesus Nava
2017
800M Run
2:05.58
2nd
Streamwood
Davonta Faulkner
2017
200M Dash
23.87
3rd
Streamwood
Ricardo Del Toro
2017
1600M Run
4:26.78
1st
Streamwood
Miguel Gonzalez
2017
1600M Run
4:30.05
2nd
Streamwood
Davonta Faulkner
2017
High Jump
5-11
3rd
Streamwood
Perez, Edgar
2018
800M Run
2:02.43
2nd
Streamwood
Nava, Jesus
2018
1600M Run
4:32.37
1st
Streamwood
Miguel Leon
2018
3200M Run
10:28.6
3rd
Streamwood
Datavian Gardner
2018
High Jump
5-6
2nd
Streamwood
Jereye Stevenson
2019
100M Dash
11.47
2nd
East Aurora
Isaiah Graham
2019
200M Dash
22.76
1st
East Aurora
Jereye Stevenson
2019
200M Dash
23.01
2nd
East Aurora
Isaiah Graham
2019
400M Dash
52.24
2nd
East Aurora
Jesus Nava
2019
1600M Run
4:37.22
2nd
East Aurora
Jesus Nava
2019
3200M Run
9:47.69
1st
East Aurora
Brandon Madera
2019
4x200M Relay
1:32.35
2nd
East Aurora
Austin Rojas
2019
4x200M Relay
1:32.35
2nd
East Aurora
Jacques Kelly
2019
4x200M Relay
1:32.35
2nd
East Aurora
Jereye Stevenson
2019
4x200M Relay
1:32.35
2nd
East Aurora
Isaiah Graham
2019
Long Jump
20-9
3rd
East Aurora
Isaiah Graham
2019
Triple Jump
44-9
1st
East Aurora

 

 

Girls UEC All-Conference

 

Athlete
Year
Event
Performance
Place
Conference Location
Areli Ramirez
2014
800M Run
2:25.66
3rd
 
Jazmine Reyes
2016
1600M Run
5:22.35
2nd
Elgin 
Arsinoe Del Real  2017 800M Run 2:28.10 3rd Elgin 
Jennifer Lopez
2017
3200M Run
12:12.72
3rd
Elgin 
Rylee Smith
2017
Shot Put
28-9.5
3rd
Elgin
Rylee Smith 2017 Discus 96-2 2nd  Elgin
Rylee Smith
2018
Discus
101-6 1st St Charles North 
Kimberly Berry 2018 Shot Put 35-5 1st St Charles North 
Kimberly Berry 2019 Shot Put 35-4 1st Streamwood 

Kimberly Berry

2019 Discus 92-8.5 3rd Streamwood